samphoto
Infolinka: +420 731 526 787
e-mail: info@samphoto.cz
 
 
 
 
 
img
 
img
 
 
img
 
img
 
 
img
 
img
 
 
img
 
img
 
 
img
 
img
 
 
img
 
img
 
 
 
 
 
img
 
img

Okruhy hledání:
červené předplatné 
zelené předplatné 
img
 
img

Jak vyhledávat

Vyhledávání podle anglických klíčových slov

Hledat je možné podle klíčových slov. Klíčová slova, prosím, zadávejte v angličtině. Pokud si nejste jisti anglickým výrazem, vezměte si na pomoc některý z překladových slovníků, např. slovnik.seznam.cz.

Používejte tolik klíčových slov, kolik si přejete, při definici požadavku nejste omezeni počtem použitých klíčových slov.

Zadáte-li jeden výraz, vyhledají se nejen fotografie související se zadaným klíčovým slovem, ale i se slovy delšími, obsahující zadaný výraz. To má dvojí účinek: nejenže se při zadání cat (kočka) najdou fotografie s jednou kočkou ale i cats s více kočkami. Zároveň se však najdou fotografie s cathedral(katedrála) nebo catering (stravování). Pro upřesnění hledání můžete zadat více slov např. cat animal (kočka zvíře). Takto můžete efektivně odstranit nežádoucí fotografie. Výrazy oddělujte pouze mezerou. Hledání můžete dále zúžit přidáním dalších výrazů, např. cat animal boy (kočka, zvíře, chlapec) atd. dokud nenajdete vhodnou fotografii.

Dále je možné používat uvozovek k vyhledání přesné fráze nebo slovního spojení. Např. "work out" najde jen fotografie spjaté se sportováním, zatímco work out (bez uvozovek) Vás zahltí také fotografiemi lidí pracujících venku. Zadáte-li do uvozovek jen jedno slovo, zabrání to vyhledání delších slov, které zadaným výrazem pouze začínají: "cat" odfiltruje všechny katedrály a vyhledá jen fotografie s kočkou.

Pokud nechcete, aby výsledek obsahoval určité slovo, vložte před něj operátor NOT (pište velkými písmeny). Příklad: boy NOT cat nalezne všechny chlapce, ale vyřadí všechny kočky.

Dále můžete použít operátoru OR v případě, že si přejete najít snímky obsahující jakékoliv ze zadaných slov. Příklad: boy OR girl nalezne všechny snímky zobrazující chlapce nebo dívky.

Operátory NOT a OR můžete také kombinovat, např. boy OR girl NOT dog.

Vyhledávání podle klíčových slov v detailu fotografie

Na stránce „detail“ každé fotografie jsou uvedena klíčová slova, která jsou k dané fotografii připojena. Výběrem některých (nebo všech) klíčových slov vyhledáte fotografie, které obsahují stejná klíčová slova.

Vyhledávání v sekcích

Vyhledávat fotografie můžete ve všech sekcích najednou, nebo můžete vybrat sekci (např. Červené předplatné), ze které chcete fotografie vyhledat.

Podrobné vyhledávání

Pokud chcete zadat další kriteria vyhledávání (např. orientace, velikost atd.), můžete využít této funkce.

Rešeršní služba

Pokud se Vám nedaří najít vhodnou fotografii, můžete využít naší rešeršní služby. Podle Vašeho zadání Vám pomůžeme s nalezením vhodného snímku. Spolupracujeme s několika zahraničními fotoagenturami a v naší databázi nejsou zastoupeny vždy všechny dostupné fotografie. Proto Vaše případné poptávky konzultujeme také s dodavateli.

Rešeršní službu mohou využít registrovaní zákazníci zdarma.

 
img
img
facebook

e-mail: info@samphoto.cz

Copyright © 2012 - 2024 SAMphoto.cz
All Rights Reserved
webdesign: reklamaroznov.cz
webcode: agupi.net
platební kanály
img
 
img